می خواهند با تبلیغات سوء نهضت حسینی را ساده جلوه دهند
57 بازدید
موضوع: امامت و مهدویت
مصاحبه کننده : خبرگزاری پانا
محل مصاحبه : تهران
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : پانا
تعداد شرکت کننده : 0

در گفت و گو با پانا مطرح شد؛

می خواهند با تبلیغات سوء نهضت حسینی را ساده جلوه دهند

خبر گزاری پانا: عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور قم گفت: اگر تبلیغات گسترده ای در زمینه اندیشه های عاشوراییان داشته باشیم می توانیم دفتر ظلم را برای همیشه در تاریخ دنیا ببندیم.

 

حجت الاسلام سید رضا موسوی زاده در گفت وگو با خبرنگار دین و اندیشه پانا اظهار داشت: به درستی که انقلاب اسلامی ایران ریشه در قیام کربلا دارد زیرا امام خمینی (ره) با الهام از این نهضت آزادی و آزادیخواهی را در بین اقشار مختلف جامعه زنده کرد.

وی افزود: دست آورد های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسیار ارزشمند است که باید سر لوحه تمام کشور ها قرار گیرد و تجربیات موفق ایران اسلامی در اختیار آنها گذاشته شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور قم ادامه داد: انقلاب اسلامی را می توان بعد از قیام عاشورا بهترین نهضتی دانست که ندای آزادی شیعیان را به گوش جهانیان رسانید.

وی خاطر نشان کرد : دشمنان قصد دارند با تبلیغات منفی نهضت عاشورای حسینی را اتفاقی ساده جلوه دهند و حال آنکه این قیام الهی با تمام نهضت های آزادی بخش دنیا متفاوت است زیرا در این نهضت همه اصحاب و یاران امام (ع) یک هدف را دنبال می کردند و آن هم قرب الهی بود .

موسوی زاده  تصریح کرد : اگر همه مردم دنیا عاشورای بیاندیشند می توانند فساد و ظلم حاکمان زمان را ریشه کن کنند و کشورهای خود را از سلطه ظالمان خارج سازند و این مهم با تبلیغات موثر در باب افکار عاشوراییان امکان پذیر است زیرا فطرت همه انسان ها با  آزادی سرشته شده است.

وی با اشاره به بیداری اسلامی شکل گرفته در کشور های مسلمان گفت: در حال حاضر می بینیم دنیای غرب که دم از پیشرفت و توسعه می زند چقدر در حق مردم خود ظلم روا می دارد مردمان آن دیار نیز مثاتر از بیداری اسلامی جنبش وال استریت را تشکیل می دهند و این ها همه نشانه آن است که مردم دنیا تشنه معارف ناب و آزادی هستند.

این عضو هیات علمی دانشگاه پیام نورقم افزود: قیام امام حسین (ع) اگرچه شاید از لحاظ زمانی بسیار با عصر ما فاصله دارد ولی هر گاه از این قیام یاد می شود طراوت و تازگی نهضت کربلا به مشام می رسد.

وی ابراز امیدواری کرد با تبلیغات گسترده بتوانیم مردم جهان را با اندیشه و تفکرات کربلاییان آشنا سازیم و طومار ظلم ، استبداد و استعمار را برای همیشه از تاریخ جهان در هم بپیچیم تا جز افسانه ای از آنها باقی نماند.