اهداف متعالی مدارس قرآنی با حمایت خانواده ها امکان پذیر است
51 بازدید
موضوع: علوم تربیتی
مصاحبه کننده : خبرگزاری پانا
محل مصاحبه : تهران
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : پانا
تعداد شرکت کننده : 0

خبرگزاری پانا : عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور قم گفت: آموزش و پرورش با تاسیس مدارس قرآنی گامی موثر در ترویج فرهنگ قرآنی جامعه برداشته اما خانواده ها نیز باید تلاشی جدی در حمایت از این طرح عظیم داشته باشند تا آینده ای آرمانی در انتظار جامعه باشد .

 

حجت الاسلام سید جواد موسوی زاده در گفت و گو با خبر نگار دین و اندیشه پانا اذعان داشت : مدارس قرآنی طرحی عظیم است که نیاز اساسی جامعه یعنی زمینه سازی برای تربیت الهی را در اجتماع فراهم می کند.

وی افزود : آنچه باید در مدارس قرآنی مورد توجه قرار گیرد اطلاع رسانی صحیح و آموزش خانواده دانش آموزان با این رخ داد فرهنگی بزرگ است.

این عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور قم ادامه داد : اگر بخواهیم مکتب ، تربیت و فرهنگ قرآنی در جامعه گسترش یابد نیازمند تلاش همه جانبه از سوی تمام دستگاه های اجتماعی هستیم .

وی خاطرنشان کرد : نظام تعلیم و تربیت به عنوان سر خط آموزش در کشور وظایف خود را در جهت تبیین فرهنگ قرآنی به خوبی انجام داده و نباید تنها از این نهاد انتظار آموزش داشت بلکه خانواده ها نیز به عنوان اصلی ترین نهاد اجتماعی یک جامعه باید وظایف خود را به خوبی انجام دهند .

موسوی زاده یاد آور شد : خانواده ها اگر رفتاری صحیح و مطابق موازین اسلامی داشته باشد به طور طبیعی فرزندان آنها نیز در این حیطه گام بر می دارند و در مکتب ناب اسلام پرورش می یابند حال اگر خانواده ها نقش خود را به درستی انجام ندهند کلیه اهداف آموزش و پرورش ناکام خواهد ماند .

وی تصریح کرد : امیدواریم همه خانواده ها برای بهبود فرهنگ و تربیت جامعه گامی جدی بردارند و آموزش و پرورش را در این امر حمایت کنند تا معنویت برای همیشه در جامعه باقی بماند .