مدارس قرآنی می تواند عطش معنوی دانش آموزان را برطرف کند
45 بازدید
موضوع: علوم تربیتی
مصاحبه کننده : خبرگزاری پانا
محل مصاحبه : تهران
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : پانا
تعداد شرکت کننده : 0

خبرگزاری پانا : عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور قم گفت: توجه به مسائل قرآنی امری ضروری است که کمتر به آن توجه شده و مدارس قرآنی می تواند عطش معنوی موجود بین دانش آموزان را بر طرف کند .

 

حجت الاسلام سید جواد موسوی زاده در گفت و گو با خبرنگار دین و اندیشه پانا اظهار داشت : آموزش قرآن به هر شکل ممکن به صورت عمومی در سطح کودکان ، نوجوانان و جوانان امری ضروری و تاثیرگذار است .

وی افزود : اما شیوه انجام این امر بسیار مهم نیازمند به کارشناسی است  که از نظر روانشناسی ، دریافت ذهنی افراد در سنین مختلف و شیوه های تدریس باید مورد بررسی قرار گیرد .

این عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور قم ادامه داد : مدارس قرآنی بی شک در آینده نسل بعدی تاثیر گذار و ضرورت ایجاد چنین مدارسی در کشور حتمی است زیرا کشور اسلامی و همه مسلمان هستند .

وی خاطرنشان کرد: اهتمام جدی به مسائل قرآنی و آموزش آن وظیفه ای مهم که بر عهده همه مسئولان امر است و نیازمند به تلاشی همگانی دارد .

موسوی زاده اذعان داشت : اقدام به تشکیل مدارس قرآنی بسیار قابل تحسین است زیرا توجه به این امر تاثیر دنیوی و آخروی بسیار ارزشمندی خواهد داشت زیرا نسل بعدی از نظر اعتقادی بی شک مستحکم تر خواهند بود .

وی در خاتمه گفت : به هر حال مسائل قرآنی امری ضروری است و اولیای امور نیز باید تا حد امکان نظام تعلیم و تربیت را در این کار خطیر یاری کنند تا به امید خدای متعال فرهنگ قرآنی را در کشور شاهد و ناظر باشیم .